
Aurelius Augustinus
Sermones 94A-116 (+ 367)
Als korrels tussen kaf:
preken over teksten uit het Marcus- en het Lucasevangelie
Vertaald door Joke Gehlen-Springorum, Vincent Hunink, Hans van Reisen en Annemarie Six-Wienen.
Uitgeverij Damon; Budel / Eindhoven 2007 (tweede druk);
325 p.; hardback met leeslint; € 29,95
isbn 978 90 5573 816 8
Deze bundel bevat 33 preken. In vier ervan komen teksten uit het evangelie volgens Marcus aan de orde en in de andere negenentwintig preken passages uit het Lucasevangelie.
In het viertal preken over fragmenten uit Marcus gaat het om de marteldood van Johannes de Doper, de wonderbare spijziging, de lijdensaankondiging voor wie Jezus wil volgen en over de komst van de laatste dag.
In de preken over teksten van evangelist en arts Lucas staan vanzelfsprekend enkele genezingsverhalen centraal; verder Jezus’ bezoek aan Maria en Marta, zijn gelijkenis over de barmhartige vader en twee zonen, kritische beschouwingen over bezitsverhoudingen (Lazarus en de rijke), de waarde van onderlinge vergeving, aanhoudend gebed en over Jezus’ verschijning in de bovenzaal te Jeruzalem.
In deze bundel staan overigens geen preken over Jezus’ geboorte (Lc 2), lijden, sterven en verrijzen (Lc 22-23); ook ontbreken pericopen uit Lc 1, 3-4, 6, 8, en 19-21.
Augustinus leren we in deze preken kennen als een zorgvuldige uitlegger van de bijbel, een toegewijd pastor en een diepzinnig theoloog. Als geen ander beijvert hij zich om de rijkdom van de bijbelse passages voor allerlei mensen toegankelijk te maken: zijn preken sprankelen dan ook van levend geloof, diepe wijsheid en pastorale zorg. Met deze preken beoogde de bisschop dat zijn luisteraars en lezers zouden leven als korrels tussen kaf.
Voor meer informatie en bestelling: damon.nl => Als korrels tussen kaf, in samenwerking met het Augustijns Instituut.
Voor een recensie in Open Vensters nr. 8: OV8 2002
